Duygu Alptekin Gürsu


Duygu Alptekin Gürsu

Duygu Alptekin Gürsu kıdemli liderlik, yönetici, takım koçu ve eğitmen olarak 25 yılı aşkın iş deneyimi ile Türkiye dahil 27’den fazla ülkede liderlik koçluğu yapmaktadır. 3000’e yakın koçluk saati ile Uluslararası Koçluk Federasyonu- PCC akreditasyonuna ve Adler Profesyonel Koçluk Sertifikasına-ACPC sahip Türkiye’deki ilk koçlardandır. Financial Times ve Forbes tarafından en saygın yönetici eğitimi ve koçluk şirketleri arasında sayılan Center for Creative Leadership ve Coach Source’un Türkiye’deki ilk yetkili koçlarından biridir. 

Misyon ve tutkusunu liderlerin çevikliğini arttırmak ve kurumlarda insani değerleri yaşatmak olarak tanımlayan Gürsu, ekipleriyle beraber keyifli bir şekilde başarılı sonuçlar üreten bilinçli ve etkili liderler yetiştirmeyi amaçlamaktadır. Liderliğin kişisel seviyede başladığına, iç görü, farkındalık ve gerçekte kim olduğunuzla kurduğunuz derin bağ sayesinde gelişen bir yolculuk olduğuna inanmaktadır.

Gürsu profesyonel kariyerine 1995’de stajyer olarak Unilever’de başlamıştır. Daha sonra the Coca-Cola Company’de, 1997-2009 arasında Türkiye, Doğu Avrupa, Orta/Güney Asya ve Orta Doğu’da artan sorumluluk ile pazarlama lideri olarak üst düzey yöneticilik yapmıştır. En son Avrasya Grubu Stratejik Pazarlama Direktörü ve Türkiye Pazarlama Direktörü görevlerini üstlenmiştir.

Gürsu, 2010-2016 yılları arasında Bilgi Üniversitesi’nde Bütünleşik Pazarlama İletişimi ve Uygulamalı Liderlik derslerini vermiştir.

Kendisi 2016’da Hindistan’da  gerçekleştirilen Dünya Koçluk Kongresi’nde  En iyi Liderlik Koçluğu ödülüne layık görülmüş olup 2018 yılında da Avrupa Koçluk ve Yönderlik Konseyi-EMCC Global Koçluk Ödülüne aday gösterilmiştir.

2019 Aralık ayında Mediacat Yayınevinden çıkan “İçimdeki Lider” kitabının yazarıdır. 

Evli ve bir çocuk annesidir.