Nurdan Özdemir


Nurdan Özdemir

Hacettepe Elektronik Mühendisliği mezunu olan Nurdan, Savunma Sanayinde 25 yılı aşkın bir süre elektronik üretimden yazılım geliştirmeye, takım liderliğinden proje ve program yöneticiliğine kadar farklı rollerde çalıştı. Bu süre boyunca ASELSAN, AYESAŞ ve Meteksan Savunma’da savunma sanayimize hizmet etti. ODTÜ Elektronik Mühendisliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. 15 yıl proje yönetimi deneyimi olan Nurdan, Meteksan Savunma’da proje yönetimi ofisini kurarak yönetti, önemli savunma projelerinde proje yöneticiliği ve program yöneticiliği yaptı. 

ICF onaylı profesyonel koçluk, yönetici ve takım koçluğu sertifikaları ile Six Seconds Beyin Profilleri ve Duygusal Zeka Değerlendirici Sertifikaları bulunuyor.

Kişisel gelişim ve kişisel farkındalığı ömür boyu sürecek bir yaşam tarzı olarak gören Nurdan liderlik, duygusal zeka ve yöneticilik alanlarında koçluk ve eğitmenlik yapıyor. Proje Yöneticileri için Duygusal Zeka, İş Yaşamında Duygusal Zeka, Liderler için Koçluk Becerileri programları düzenliyor.

Paylaşmak ve katkı sağlamak değerlerini beslediği için sosyal sorumluluk projelerinde yer alıyor. Koçluk organizasyonlarından ICF ve AC tarafından gerçekleştirilen projelerde girişimci kadınlara, üniversite öğrencilerine, mühendislik okuyan kızlarımıza ve genç kadın çalışanlara gönüllü koçluk yapıyor. PMI Türkiye ve PERYÖN’ün gönüllü mentorlardan olan Nurdan birincil amacını liderliğin dönüşümüne ilham vermek olarak tanımlıyor.